Preskúmajte nové funkcie a aktualizácie HPE SimpliVity 4.1.1

Domov >> Aktuality >> Preskúmajte nové funkcie a aktualizácie HPE SimpliVity 4.1.1

HPE SimpliVity bola nasadená v tisícoch podnikov a okrajových lokalít po celom svete a poskytuje našim zákazníkom vysoko dostupnú hyperkonvergovanú infraštruktúru (HCI), ktorá zahŕňa efektívnu, vstavanú ochranu údajov a centralizovanú, jednoduchú správu viacerých lokalít prostredníctvom VMware vCenter - to všetko primalom pocet U v rozvádzači.

S každým vydaním inžinieri HPE SimpliVity vylepšujú riešenie HCI typu všetko v jednom pre pracovné zaťaženie od okraja k jadru a najnovšie vydanie 4.1.1 obsahuje niektoré z najlepších HPE vylepšení. Nedávno oznámená hyperkonvergovaná platforma HPE SimpliVity 325 Gen10 Plus v2 využíva tieto nové funkcie a aktualizácie. Softvérovo optimalizovaný server platformy s jednou CPU päticou je založený na najnovšom procesore SÉRIE AMD EPYC 7003 tretej generácie. Platforma HPE SimpliVity 325 Gen10 Plus v2 ponúka o 33% viac úložného priestoru ako predchádzajúca generácia a je k dispozícii v modeloch XS, S a M (veľkosti tričiek!) s využiteľnými kapacitami 4,6 TB, 7,5 TB a 10 TB.

HPE SimpliVity 325 Gen10 Plus v2, podporovaný od 4.1.1, poskytuje výrazne vyšší výkon v porovnaní s ostatnými platformami vďaka gen4 PCIe Card, procesoru AMD a zmenám kódu HPE SimpliVity, ktoré lepšie využívajú základný hardvér.

V tomto blogu s potešením zdieľam bližší pohľad na množstvo nových funkcií a aktualizácií, ktoré boli uvedené so softvérom HPE SimpliVity 4.1.1. Tieto funkcie zahŕňajú:

 • Podpora HPE Cloud Bank Storage
 • HPE StoreOnce Data Immutability pre ochranu údajov
 • HPE StoreOnce Catalyst Copy
 • Streaming Wellness a funkcia 5-minútového srdcového tepu pre systémy s podporou HPE InfoSight
 • Bezpečnostné aktualizácie
 • Vylepšenia riadenia životného cyklu HPE SimpliVity pre celkový zážitok z inovácie a nasadenia.

Ochrana údajov a vylepšenia bezpečnosti

HPE Cloud Bank Storage

Spoločnosť HPE SimpliVity rozšírila svoju podporu externého úložiska o HPE Cloud Bank Storage. Implementácia je vysoko škálovateľná a rozširuje svoju účinnosť na odosielanie, ukladanie a načítanie iba jedinečných údajov, čo pomáha znižovať TCO a optimalizovať náklady na využitie šírky pásma pri prenose údajov.

HPE Cloud Bank Storage poskytuje ochranu mimo pracoviska, ktorú je možné kombinovať s obnovou po „havárii“ založenou na cloude, ktorá vám pomôže znížiť CapEx a OpEx. Zákazníci, ktorí chcú archivovať neaktívne/ údaje nízko nákladovému poskytovateľovi cloudových služieb, môžu používať úložisko HPE Cloud Bank Storage, čo je ideálne pre ukladanie údajov mimo lokality. Keďže HPE Cloud Bank Storage podporuje široký partnerský ekosystém, zálohy HPE SimpliVity je možné presunúť do cloudu podľa výberu, ako sú Microsoft Azure, Amazon AWS alebo Scality.

Na HPE Cloud Bank Storage nie je možné zálohovať priamo a je k dispozícii ako cieľ HPE StoreOnce Catalyst Copy. Začnite vytvorením ukladacieho priestoru objektov v cloude a jeho pripojením k HPE Cloud Bank Store. Na strane HPE SimpliVity môžete zaregistrovať HPE Cloud Bank Store v klastri HPE SimpliVity až po zaregistrovaní externého Catalyst Store (napríklad HPE StoreOnce).

Obrázok, na ktorom je text</p>
<p>Automaticky generovaný popis

Kroky na registráciu HPE Cloud Bank Storage sú rovnaké ako pri akejkoľvek externej registrácii ukladacieho priestoru na HPE SimpliVity s jednou zmenou: existuje nové rozbaľovacie pole, kde si môžete vybrať HPE StoreOnce Catalyst Cloud Bank ako externé úložisko.

Obrázok, na ktorom je text, snímka obrazovky, vnútri</p>
<p>Automaticky generovaný popis

Zálohy majú nový stĺpec, ktorý identifikuje typ externého ukladacieho priestoru v časti umiestnenie zálohovania.

HPE StoreOnce Data Immutability

HPE StoreOnce Catalyst Data Immutability poskytuje zabezpečenie pre externé zálohy. Keď je v HPE StoreOnce povolené nastavenie nemennosti údajov, zálohy umiestnené v StoreOnce nie je možné odstrániť ani manuálne, ani pomocou politiky HPE SimpliVity. Táto funkcia poskytuje dodatočnú ochranu pred škodlivými útokmi (ransomware) alebo náhodným vymazaním záložných údajov bez toho, aby to malo vplyv na prebiehajúce zálohy alebo kópie.

Funkciu Data Immutability údajov môžete zapnúť a určiť obdobie v dňoch v obchode HPE StoreOnce Catalyst Store pri vytváraní ukladacieho priestoru alebo úpravou nastavení zabezpečenia existujúceho ukladacieho priestoru.

HPE StoreOnce Catalyst Kópia

Funkcia "Copy Backup" HPE SimpliVity bola rozšírená – HPE StoreOnce Catalyst Copy je teraz podporovaná HPE SimpliVity. Z HPE SimpliVity 4.1.1 teraz môžete kopírovať zálohy z HPE StoreOnce Catalyst Store na:

 • Ďalšie zariadenie HPE StoreOnce
 • HPE Cloud Volumes Backup Store
 • HPE Cloud Bank Storage

Obrázok, na ktorom je text</p>
<p>Automaticky generovaný popis

Expresné obnovenia pre externé zálohy ukladacieho priestoru

V počiatočnom vydaní podpory HPE SimpliVity pre externé zálohy nebola optimalizovaná funkcia obnovenia externých záloh. Od 4.1.1 teraz HPE SimpliVity podporuje expresné obnovenia. Proces obnovenia externých záloh je optimalizovaný, čo znamená, že bloky obnovenia sú deduplikované a komprimované. Keďže sa obnovujú iba jedinečné údaje, externé zálohy je teraz možné obnoviť až o 30% rýchlejšie!  Táto výhoda sa vzťahuje aj na zálohy obnovené z HPE cloud volumes backup store a HPE Cloud Bank Storage.

Zostavy zálohovania

Zálohovanie zostáv je teraz k dispozícii pre všetky prostredia HPE SimpliVity. Zákazníci už nemusia nasadzovať alebo konvertovať svoju federáciu na centrálne spravovanú federáciu na generovanie záložných zostáv. Zostavy sa generujú rôznymi spôsobmi:

 • Peer Managed Federations – zálohovanie zostáv používa virtuálne zariadenie HPE SimpliVity/OVC
 • Centrálne riadená federácia – hlásenie zálohovania používa virtuálne zariadenie na správu
 • Externé zálohy – záložné zostavy sa generujú na karte externého ukladacieho priestoru, ak existujú zálohy v externých úložiskách.

Poznámka: Zálohovanie zostáv nie je momentálne podporované pre HPE Cloud Bank Storage.

Bezpečnosť

V HPE SimpliVity 4.1.1 môžu byť certifikáty podpísané externou certifikačnou autoritou použité na pomoc zákazníkom využívať výhody infraštruktúry verejného kľúča (PKI) pre:

 • Overovanie
 • Ochrana súkromia a zachovanie integrity prenášaných správ
 • Sledovanie komunikácie cez sieť

Od tohto vydania je podporovaná iba funkcia Transport Layer Security (TLS) 1.2, vďaka čomu je HPE SimpliVity bezpečnejšia ako jej predchodcovia a spĺňa požadované bezpečnostné normy.

Podpora aplikácie NSX-T

Taktiež sme posilnili našu podporu pre NSX-T od HPE SimpliVity 4.1.1. Teraz je prenos SVA/HPE SimpliVity podporovaný na riadených prepínačoch NSX-T. To bolo predtým podporované len pre štandardné prepínače VMware a pre NSX-T bola podporovaná iba prevádzka VM. Podporované funkcie:

 • Minimálna podporovaná verzia NSX-T je 3.0.1.
 • VXLAN (virtuálne rozšíriteľné lokálne siete) a VLAN (virtuálne lokálne siete) sú podporované pre N-VDS
 • NSX-T je podporovaný na HPE SimpliVity verzie 4.0.1U1 a novšej
 • Podpora pre vSphere 6.7 a vyššie

Vylepšenia HPE InfoSight

Streaming Wellness

Zákazníci majú teraz prístup k HPE SimpliVity Wellness Dashboard na portáli HPE InfoSight. V aplikácii Streaming Wellness môžete vidieť problémy a riešenia týkajúce sa hostiteľov HPE SimpliVity vrátane hardvéru, softvéru a akýchkoľvek externých chýb na portáli HPE InfoSight.

Obrázok, na ktorom je text</p>
<p>Automaticky generovaný popis

 

Detekcia podpisu sa uskutočňuje v nepretržitom prúde upozornení, ktoré generujú systémy HPE SimpliVity. Nová karta Streaming Wellness poskytuje rýchly prístup k tabuli problémov vytvorených pre upozornenia, ktoré zodpovedajú vzoru podpisu. Problémy sa vytvárajú s rôznymi úrovňami závažnosti:

 • Kritickosť
 • Opatrnosť
 • Informačné

Problémy sa zobrazia hneď po zasiahnutí podpisu. V prípade kritických problémov môžu byť prípady podpory automaticky vytvorené pre rýchlejšie riešenie.

Obrázok, na ktorom je text</p>
<p>Automaticky generovaný popis

5-„heartbeat“ a predplatné

Uzly HPE SimpliVity odosielajú dáta domov každých 5 minút s funkciou „hearbeat“. Minimálne podrobnosti o uzloch môžete vidieť ihneď po registrácii. Problémy SSD a HDD sú viditeľné v takmer reálnom čase na portáli, čo pomáha rýchlo identifikovať problémy s registráciou a pripojením.

Teraz môžete povoliť e-mailové notifikácie prostredníctvom portálu HPE InfoSight Portal pre chýbajúce „hearbeats“ a hardvéru (SSD / HDD).

Obrázok, na ktorom je text</p>
<p>Automaticky generovaný popis

 

Vylepšenia riadenia životného cyklu HPE SimpliVity

VMware ESXi + HPE firmware oddelenie

Pred HPE SimpliVity 4.1.1 aktualizácie zahŕňali firmvér, softvér VMware ESXi a samotný softvér HPE SimpliVity, ktoré boli všetky zviazané dohromady. Keďže firmvér HPE a kadencia vydania VMware ESXi sú nezávislé od vydaní HPE SimpliVity, používatelia nebudú dostávať nové verzie ESXi a firmvéru, kým nebudú podporované v správcovi inovácií HPE SimpliVity.

HPE SimpliVity 4.1.1 boli firmware a ESXi oddelené od softvéru HPE SimpliVity v balíku inovácií. Teraz zákazníci nemusia čakať na ďalšie vydanie HPE SimpliVity na vykonanie aktualizácií firmware alebo VMware ESXi. To tiež znižuje inak manuálne úsilie o aktualizáciu ESXi a firmware pre prechodné vydania medzi dátumami vydania HPE SimpliVity.

Je to možné, pretože Správca inovácií od HPE SimpliVity 4.1.1 ďalej používa nový súbor s názvom Interop Catalog, ktorý spravuje zoznam podporovaného firmvéru a VMware ESXi. Ak chcete využiť toto vylepšenie, zákazníci si musia stiahnuť súbor katalógu Interop a umiestniť ho vedľa Správcu inovácií.

Vylepšené možnosti inovácie a nasadenia

V rámci záväzku spoločnosti HPE dodávať bezpečné produkty je teraz všetok softvér HPE SimpliVity digitálne podpísaný a produkty HPE majú možnosť overiť digitálne podpisy. Do procesu inovácie bolo pridané aj množstvo používateľských rozhraní a vylepšení používateľského prostredia.

Poznámka: Od HPE SimpliVity 4.1.1 ďalej, VMware vSphere 6.5 už nie je podporovaný.

Kontrola prístupu na základe rolí (RBAC)

S 4.1.1 sú politiky RBAC k dispozícii prostredníctvom RestAPI a PowerShell, aby poskytovali jednoduchú, skriptovateľnú a škálovateľnú správu pre priradenia skupín k rolám.

Rozšírenie úložiska pre HPE SimpliVity 380 G

Pre zákazníkov, ktorí chcú rozšíriť kapacitu v existujúcich uzloch HPE SimpliVity 380 G, sú k dispozícii tri možnosti rozšírenia úložiska:

 • x6 až x8 súprava na rozšírenie úložiska
 • x8 až x12 úložná rozširujúca súprava
 • rozširujúca súprava x12 až x16 podporovaná jednotkami náročnými na čítanie

Poznámka: Rozšírenia ukladacieho priestoru vyžadujú prerozdelenie a zmluva o poskytovaní služieb HPE Pointnext je povinná.

 

Ďalšie zdroje:

Získajte viac informácií o softvéri HPE SimpliVity 4.1.1:

 

Ďalšie novinky