Huawei uvádza na trh server FusionServer Pro 2298 V5

Domov >> Aktuality >> Huawei uvádza na trh server FusionServer Pro 2298 V5

Spoločnosť Huawei predstavila minulý týždeň v čínskom Shenzene úložný server, o ktorom tvrdí, že je riešením budúcej generácie. 

 

Server s názvom FusionServer Pro 2298 V5, ktorý je špičkovým produktom bežiacom na procesore Cascade Lake Refresh. CPU je zároveň najnovším prírastkom škálovateľnej rodiny procesorov Intel® Xeon®.  Server podporuje Intel® Optane™ DC persistent memory (DCPMM).  Procesor Cascade Lake Refresh poskytuje základnú frekvenciu až do 3.9 GHz so zosilnením až na 4.5 GHz. Má viac jadier, poskytuje vyššiu možnosti spracovania a až o 36% vyšši výkon, ako jeho predchodcovia. 

 

Aké sú primárne výhody ? 

  • minimálna spotreba energií
  • miesto pre 24x  3,5 palcových a 4x 2,5 palcové disky, 4 SSD NVM a 2U priestor poskytuje kapacitu až do 450 terabajtov
  • poskytuje vysokú hustotu, vysoký výkon  a škálovateľnosť pre podnikových zákazníkov. Zabezpečí tak bezproblémové spracovanie obrovského množstva dát, generovaných na dennej báze
  • jednoduchá údržba a správa sa odzrkadľuje na nízkych nákladoch 
  • server je prispôsobený množstvu scenárov, ako napríklad distribuované úložisko, softwarovo-definovaný storage, analýza veľkého množstva dát, video, zálohovanie a archivácia dát
  • je veľkokapacitným a nízkonákladovým riešením pre podnikových zákazníkov v oblasti internetových a dopravných služieb
  • podporuje rôzne konfigurácie jednotiek a poskytuje pružnú úložnú kapacitu

 

Veľa zákazníkov zároveň rieší problém vysokého výkonu a tomu zodpovedajúcim vysokým nákladom. Technológia Dynamic Energy Management Technology (DEMT) patentovaná spoločnosťou Huawei automaticky monitoruje využitie zdrojov na základe zaťaženia služby a dynamicky upravuje minimálny výkon založený na využití zdrojov pre spoľahlivé fungovanie servera. Tým sa minimalizuje spotreba energie bez toho, aby došlo k ohrozeniu prevádzky služieb, a to všetko pri súčasnom znížení prevádzkových nákladov (OPEX).

 

Huawei, ako globálny strategický partner spoločnosti Intel, sa snaži primárne zameriavať na potreby zákazníkov a prijíma záväzok v oblasti digitálnej transformácie podnikov v záujme úspechu zákazníka. Pre splnenie tohto záväzku je rozhodujúce budovať ingeligentné dátové centrá. Huawei tak spolu so spoločnosťou Intel spolupracuje na poskytovaní vysokovýkonných, úsporných, bezpečných a spoľahlivých produktov a riešení. 

 

 

Máte otázky? 

Pre viac informácii kontaktujte prosím kolegov z divízie HUAWEI: 

Marián Benkovič - mbenkovic@dns.sk, +421 911 780 687

Alexander Lehocký - alehocky@dns.sk, +421 905 551 813

 

Dokumenty: 

Ďalšie novinky