HUAWEI AirEngine Wi-6

Domov >> Aktuality >> HUAWEI AirEngine Wi-6

Spoločnosť Huawei dňa 20. februára 2020 v Londýne predstavila produkty AirEngine Wi-Fi 6, vrátane 10 nových modelov prístupového bodu Wi-Fi 6 (AP) . Tieto nové riešenia majú pomôcť podnikom vstúpiť do éry bezdrôtového kampusu. Vďaka tomu podniky môžu akcelerovať  svoju digitálnu transformáciu a vybudovať plne funkčné kancelárske alebo výrobné siete s bezprecedentnou úrovňou produktivity a servisných možností . 

 

Medzi novinkami je vlajkovou loďou AirEngine 8760 AP, ktorá poskytuje rýchlosť prenosu dát do 10,75 Gbps, čo je dvojnásobok aktuálneho trhového priemeru . Tento prístupový bod je prvým, ktorý dosiahol rýchlosť prenosu údajov cez bezdrôtové rozhranie nad 10 Gbps, čím nastavil nový rekord  pre zariadenia Wi-Fi 6. 

 

Spoločnosť Huawei uviedla na trh tri série produktov: AirEngine 8700, AirEngine 6700 a AirEngine 5700, ktoré pokrývajú širokú škálu možných scenárov potrieb pre použitie v interiéri aj exteriéri. 

 

- prístupné miesta s požadovanou  vysokou hustotou terminálov, ako sú konferenčné miestnosti, kancelárske priestory, budovy leteckých teminálov a staníc

- prístupné miesta pre video aplikácie s vysokým rozlíšením (HD), pre výučbu virtuálnej reality VA/AR, rozšírenej reality, pre videokonferencie s rozlíením 4K/8K.

- priemyselná mobilizovaná výroba v rámci areálu podnikov – ako sú napríklad automatizované riadené roboty (AGV).

- IoT a Wi-Fi konvergované prístupy, ako napríklad v obchodných domoch, supermarketoch

- outdoorové verejné siete 

 

Stále viac podnikov v súčastnosti využíva alebo zvažuje využitie siete Wi-Fi 6. Rovnako technológia Wi-Fi 6 prináša bohaté funkcie a výkon za cenu, ktorá nie je oveľa vyššia ako pri Wi-Fi 5 alebo Wi-Fi 4. 

 

Siete Wi-Fi 6 musia mať tieto tri vlastnosti- rýchlosť blesku, nepretržitú mobilitu a kdekoľvek rýchlosť 100 Mbps. 

  • Rýchlosť blesku- Huawei AirEngine Wi-Fi 6 poskytuje rýchlosť rozhrania až 10,75 Gbps
  • Nepretržitá mobilita- Huawei AirEngine Wi-Fi 6 vyniká dobrým pokrytím, stratou nulových paketov a extrémne nízkou latenciou- spĺňa tak požiadavky na kvalitu siete a zaisťuje nulové prerušenia
  • Rýchlosť 100 Mbps kdekoľvek- Spoločnosť Huawei integrovala do siete Wi-Fi 6 niekoľko špičkových technológií 5G.  Každý terminál tak môže získať stabilných 100 Mbps kdekoľvek a kedykoľvek

 

Spoločnosť Huawei uviedla na trh komerčný produkt Wi-Fi 6 v roku 2017. Od svojho uvedenia bol všeobecne uznávaný a rýchlo nasadený v rôznych odvetviach po celom svete. 

 

Celý článok nájdete TU

Kontakt pre viac informácií:

Alexander Lehocký, Account Manager, alehocky@dns.sk 

 

Ďalšie novinky