Balíček inovácií pre diskové polia HPE Primera a Nimble

Domov >> Aktuality >> Balíček inovácií pre diskové polia HPE Primera a Nimble

Hewlett Packard Enterprise uviedlo v júni 2020 niekoľko nových vylepšení inteligentných diskových polí Primera a Nimble. Ide o balíček hardwarových a softwarových upgradov, ktoré určite stoja za zmienku. 

 

InfoSight pre Microsoft Hyper-V

Inteligencia Nimble a Primera diskových polí realizovaná analytickým nástrojom InfoSight dostala podporu pre virtualizačnú platformu Hyper-V. InfoSight, ktorý je unikátny práve vďaka tomu, že dokáže monitorovať a analyzovať celú infraštruktúru od serverov a diskových polí, cez sieťové prvky až na úroveň jednotlivých virtuálnych serverov, bol dlho podporovaný iba pre prostredie postavené na VMware. Teraz HPE pridáva aj plnú podporu pre Microsoft vizualizáciu. 

 

Replikácia do tretej lokality alebo cloudu 

HPE rozšírilo možnosti ochrany dát Nimble i Primera diskových polí o variantu replikácie do tretej lokality. Nová podpora synchrónnej a asynchrónnej replikácie medzi dvoma stranami, prípadne asychrónna replikácia medzi primárnym polom a cloudom bola rozšírená o možnosť replikovať dáta okrem sekundárnej lokality aj do tretej strany. Tou môže byť buď fyzické diskové pole, alebo cloud prostredníctvom HPE Cloud Volumes.

 

All-NVMe Primera

Teraz je možné konfigurovať diskové pole Primera aj ako All-NVMe variantu osadenú iba NVMe diskami. K dispozicii sú možnosti:

  • HPE Primera 630: Max 8x NVMe SSD disky s kapacitou do 250 TB
  • HPE Primera 650: Max 16x NVMe SSD disky s kapacitou do 500 TB
  • HPE Primera 670: Max 16x NVMe SSD disky s kapacitou do 500 TB

 

Storage Class Memory pre Nimble

All-flash varianty diskových polí Nimble AF60 a AF80 majú teraz k dispozícií 1.5 TB Storage Class Memory Adapter Kit postavený na Intel Optane médiu. Kit je v ponuke u nových polí ako voliteľné príslušenstvo, prípadne je možné ho doplniť aj ku starším, už prevádzkovaným poliam.

 

Automatizácia

HPE uvoľnilo CSI ovládače do Kubernetes orchestračného nástroja pre Primeru. Obe polia, Primera i Nimble, sú tak plne pripravené poskytovať diskový priestor pre chod aplikácií prevádzkovaných v kontajnerovej virtualizácií.
 

Ďalšie novinky