Ako ochrániť zálohovane dáta proti útokom?

Domov >> Aktuality >> Ako ochrániť zálohovane dáta proti útokom?

HPE StoreOnce poskytuje všetky vlastnosti potrebné pre rýchle a bezpečné zálohovanie dát a ich obnovu

Dobre známe pravidlo zálohovania 3-2-1 hovorí: ideálna zálohovacia schéma odporúča mať tri kópie dát, na dvoch rôznych médiách a aspoň jedno médium archivovať mimo produkčnej siete. Ale zálohy sami o sebe dnes už nestačia. Útočníci dobre vedia, že pre maximalizáciu šancí na výkupné, musia narušiť konzistentnosť záloh tak, aby nebolo možné dáta obnoviť. Je preto kriticky dôležité nielen pravidelne zálohovať podľa schémy 3-2-1, ale zároveň mať zálohy ochránené a bezpečne uložené. To si vyžaduje nasadenie zariadení, ktoré vedia dáta nielen ukladať, ale prináša aj rad bezpečnostných prvkov. Práve tieto požiadavky dokážu používateľom splniť HPE diskové backup polia radu StoreOnce. Prečo patrí StoreOnce k tomu najlepšiemu, čo je na trhu diskových backup úložísk dostupné? Ako StoreOnce pomôže používateľom zabezpečiť ich uložené dáta?

CATALYST STORE

StoreOnce zariadenie umožní vytvoriť na inštalovaných diskoch izolovaný zabezpečený priestor, ktorý sa nazýva Catalyst store. Do tohto ochráneného priestoru sú ukladané zálohované dáta. Pre ešte väčšiu bezpečnosť vyvinulo HPE Catalyst protocol, ktorým komunikuje backup server so StoreOnce poľom a nemusí tak využívať inštrukčné sady operačných systémov. Tým sa Catalyst store stáva takmer neviditeľným pre prípadný škodlivý kód.

CATALYST DATA IMMUTABILITY

V spolupráci s podporovaným zálohovacím softvérom je možné Catalyst store nakonfigurovať ako nezmeniteľný po administrátorom definované časové obdobie. V tejto dobe nie sú žiadne aplikácie schopné uložené dáta upravovať, prepísať alebo zmazať.

ŠIFROVANIE

StoreOnce používa dva druhy šifrovania. Data at Rest šifruje dáta na diskoch a bráni tak neoprávnenej osobe v ich čítaní. Data in Flight šifruje dáta prenášané po sieti a chráni ich pred odpočúvaním v priebehu zálohovania. Šifrovacie algoritmy plnia štandardy normy NIST SP 800-88.

StoreOnce diskové backup zariadenia ideálne zapadnú do 3-2-1 zálohovacej schémy a navyše prináša rad bezpečnostných prvkov, ktoré pomôžu ochrániť dáta pred napadnutím. StoreOnce má HPE v ​​ponuke vo forme fyzického boxu, alebo ako softvérovú appliance StoreOnce VSA.

Ďalšie informácie nájdete na stránkach výrobcu: https://www.hpe.com/cz/en/storage/storeonce.html

Ďalšie novinky