Runecast

Domov >> Vendori >> Runecast

Spoločnost Runecast Solutions vyvíja nástroj pre analýzu virtualizovaných prostredí založených na platforme VMware. Jeho uživatelia tak môžu odhaliť potenciálne problémy a  predchádzať tak výpadkom vo svojich datacentrách.

 

Runecast bol založený v roku 2014 v Brne. Šestica spoluzakladateľov na čele so Stanimírom Markovom, aktuálnym CEO, bola pôvodne kolegami zo spoločnosti IBM. Tí chceli zúročiť svoje dlhoročné skúsenosti s platformou VMware. O rok neskôr bol výsledkom spoločného snaženia nástroj Runecast Analyzer. 

 

Spoločnosť sa stále rozrastá, aktuálne už pôsobí na celosvetovom trhu a postupne zbiera rôzne ocenenia. Bola zaradená napríklad do zoznamu "Cool Vendor" spoločnosti Gartner. Ide o ocenenie pre nové, inovatívne a progresívne technologické firmy, ktoré majú veľký potenciál do budúcnosti. 

 

 

Produkty v portfóliu DNS

Runecast Analyzer prostredníctvom pokročilej analýzy predpovedá možné problémy v prostrediach VMware (vSphere, vSAN, NSX, Horizon), VMware Cloud on AWS, a AWS Public Cloud. Vďaka tejto analýze pomáha predchádzať komplikáciám a výpadkom na základe porovnania aktuálnej konfigurácie VMware nástrojov s niekoľkými znalostnými bázami. Ide napr. o VMware Knowladge Base a Best practices, kde adminom šetrí veľké množstvo času v porovnaní s manuálnym prehľadávaním týchto obsiahlych databází. Runecast Analyzer automatizuje bezpečnostný audit pre vaše AWS & VMware prostredie, naprieč štandardmi: VMware Security Hardening Guide, CIS Benchmarks, NIST, PCI DSS, DISA STIG, HIPAA, BSI IT-Grundschutz, atd. Súčasťou je tiež robustný nástroj pre správu logov a v neposlednom rade i automatická kontrola kompatibility hardware voči jednotlivým verziám VMware nástrojov. V aktuálnej verzii bola pridaná podpora SAP HANA clusterov na platforme VMware. 

 

Kontakt

Ján Terai. Technical consultant

jterai@dns.cz  +421 908 897 751