Novicom

Novicom

Novicom je český výrobca nástrojov pre sieťovú správu, monitoring a bezpečnosť, ktorý dosahuje nadštandardnú bezpečnosť a prevádzkovú spoľahlivosť. Orientuje sa na zákazníkov vyžadujúcich vysokú mieru bezpečnosti a prevádzkovej spoľahlivosti svojich sietí.

Novicom, s.r.o. je český výrobca nástrojov pre sieťovú správu, monitoring a bezpečnosť. Vďaka vlastným technológiám dosahuje nadštandardnú bezpečnosť a prevádzkovú spoľahlivosti, a to aj v rozsiahlych distribuovaných sieťach. Novicom pôsobí už od roku 1994 na IT trhu a orientuje sa na stredných a veľkých zákazníkov, vyžadujú vysokou mieru bezpečnosti a prevádzkovú spoľahlivosť svojich sieti. Okrem Českej republiky sa presadzuje so svojimi riešeniami aj v zahraničí.

 

Novicom sa snaží postupne rozširovať svoje produktové portfólio tak, aby bol schopný naplniť svoju víziu Aktívneho SOCu.

 

Kľúčovými produktami Novicomu sú ADDNET, BVS a ELISA.
 

AddNet je unikátny DDI/NAC nástroj pre rádové zvýšenie efektivity správy IP adresného priestoru a riadenie bezpečnosti prístupu v rozsiahlych sieťach. AddNet plno podporuje prichádzajúci trend outsourcovaného bezpečnostného dohľadu, tzv. externého SOCu (Security Operations Centra). Operátori SOCu tak vďaka AddNetu môžu za spoločnosť bojovať s hackermi 24 hodín denne, 7 dní v týždni.
https://www.novicom.cz/addnet

 

Efektívna činnosť SOCu je podporovaná ďalším produktom od Novicomu – BVS (Business Visibility Suite), čo je nástroj pre prehľadnú vizualizáciu sieťových komunikácii IP zariadení a modelovania v súvislostí business služieb s IT infraštruktúrou. BVS uľahčuje pripojenie (onboarding) spoločnosťou k službe SOCu. Zaisťuje priebežné predávanie potrebných informácii o stave sieťových zariadení v sieti spoločnosti a predovšetkým dokáže operátorom SOCu poskytnúť informácie o možných dôsledkoch útokov alebo čo sa stane s prevádzkou spoločnosti po odpojení konkrétnych zariadení.
https://www.novicom.cz/bvs

Novicom ELISA Security Manager je nástroj pre zber a vyhodnotenie kybernetických bezpečnostných udalosti. ELISA je robustné, výkonné, zároveň však nákladovo veľmi efektívne riešenie pre zber, korelácii a analýzy logov. Systém poskytuje vysoký komfort pri analýze detegovaných bezpečnostných incidentov a relevantných logov.
https://www.novicom.cz/elisa 

Novicom ADDNET pre efektívnu správu sieťových služieb a riešení prístupu do siete, spoločne s riešením Novicom BVS pre vizualizáciu sieťových zariadení okrem ich nadväznosti na business procesy, a nástrojom Novicom ELISA pre zber a vyhodnotenie kybernetických bezpečnostných udalosti, tvorí unikátne portfólio, ktoré pripravuje zákazníkov k rýchlemu a bezproblémovému pripojeniu k službe SOC.

Zákazníci, využívajúci túto platformu produktov, tak môžu plne využiť výhody nadštandardných služieb Aktívneho SOCu. Vybraní SOC operátori sú vďaka tomu schopní garantovať plne kvalifikovanú aktívnu reakciu na kybernetické útoky v režime 24x7 bez nutnej súčinnosti so správcami systémov u zákazníka. To naplno odpovedá súčasnému trendu využívania vrcholového bezpečnostného dohľadu (SOC) formou služby. Tým sa eliminuje ekonomická nevýhodnosť pri zaobstaraní kompletného spektra jednoúčelových technológií a pri nutnosti mať inhouse k dispozícii vysoko špecializovaný tím schopný postaviť sa kedykoľvek profesionálnym hackerom.

 

NOVICOM – CYBER SECURITY & NETWORK MANAGEMENT HAS NEVER BEEN EASIER.