Spoločnosť Microsoft prichádza s odvážnym záväzkom

Domov >> Aktuality >> Spoločnosť Microsoft prichádza s odvážnym záväzkom

Softvérový gigant Redmont sa zaviazal, že do roku 2030 sa stane "uhlíkovo negatívnym"  v dôsledku zníženia množstva uhlíka pod emitovanú úroveň, Do roku 2050 plánuje odstrániť také množstvo uhlíka, aké spoločnosť vyprodukovala od svojho založenia v roku 1975.

V najbližšom období štyroch rokov bude spoločnosť Microsoft postupne investovať 1 mld. dolárov za účelom urýchlenia vývoja technológii na odstraňovanie, zachytávanie a znižovanie množstva uhlíka. Tým rozširuje svoj program spoločenskej zodpovednosti.

 

Microsoft však pokračuje ďalej, a podobnú požiadavku so zámerom zníženia uhlíkových emisií kladie aj na svojich dodávateľov. "Ak by sme skutočne chceli vychýliť ihlu na pomyselných miskách váh, v súvislosti so zmenou stavu podnebia, potrebujeme minimálne ďalších 1000 spoločností, ktoré premenia rétoriku na činy," uviedla pre BBC generálna riaditeľka Enviromentálneho fondu obrany Elizabeth Sturcken. 

Vzhľadom na to, že sa hrozba globálneho otepľovania zintenzívňuje, rozhodujúce je úsilie vedúcich spoločností. Nemenej dôležité sú kroky USA, keďže Biely dom ustupuje od záväzkov v oblasti klímy a oslabuje ochranu životného prostredia.

 

Zaujíma Vás tema?

Viac sa dočítate TU.

 

 

 

Ďalšie novinky