Rekordér výkonu v IOPS- OceanStor Dorado 18000V6 od Huawei

Domov >> Aktuality >> Rekordér výkonu v IOPS- OceanStor Dorado 18000V6 od Huawei

Spoločnosť Huawei Enterprise opäť ukázala, že patrí medzi svetovú technologickú špičku a v oblasti najvýkonnejších systémov pre ukladanie dát nemá na trhu konkurenciu. 

Inteligentné all-flash dátové úložisko novej generácie Huawei OceanStor Dorado 18000V6 prekonalo svoj vlastný výkon o hodnotu väčšiu ako 1mil. IOPSov. V najnovšom teste vykázalo toto zariadenie výkon 21 002 561 SPC-1 IOPS™, a to aj pri aktivovaných funkciách redukcie dát. Miera využitia kapacity dosiahla pozoruhodných 68,35 %, teda viac než u ostatných desiatich najlepších testovaných systémov. 

Úplné výsledky testu SPC Benchmark-1™ sú k dispozícií TU.

 

Čo je to SPC a prečo sa teší takému rešpektu medzi hlavnými dodávateľmi dátových úložísk?

SPC je nezávislý  štandardizačný orgán, ktorý definuje štandardy a vydáva porovnávacie testy úložných subsystémov ako presné, overené a spoľahlivé merítko výkonu. 

SPC vytvoril prvý štandardizovaný výkonnostný benchmark zameraný na potreby výrobcov úložných riešení. Členstvo v organizácii je otvorené firmám, akademickým inštitúciám či jednotlivcom. 

V súčasnej dobe sú kľúčovými členmi SPC najvýznamnejší dodávatelia vrátane Huawei, Dell, Hewlett Packard Enterprise (HPE), Hitachi Vantara a IBM, ktorí svedomito sledujú najnovšie rebríčky produktov.  Cieľom spoločnosti Huawei Enterprise je pomáhať podnikom pri digitálnej transformácii. Usiluje sa preto o zvyšovanie výkonu a spoľahlivosti svojich úložísk tak, aby uspokojovali neustále rastúce nároky zákazníkov. V tejto súvislosti sa preto od roku 2010 aktívne zúčastňuje certifikácií SPC.

 

Metodika a výsledky testov SPC-1 sú považované za štandard v odvetví a mnoho výrobcov ich používa na preukázanie parametrov svojich produktov. Test meria výkon úložných systémov v IOPS pre pracovné záťaže typu OLTP pomocou náhodného čítania a zápisu. Tento typ pracovných záťaží pracuje s komplikovanými požiadavkami a veľkými objemami dát, aké generujú napríklad účtovné systémy telekomunikačných operátorov, nemocničné informačné systémy, hlavné bankové systémy alebo podnikové ERP systémy.

Model SPC-1 je špecificky navrhnutý k testovamiu úložných systémov pri typickom použití. Využíva náhodné čítanie a zápis k neustálemu a súbežnému dopytu a aktualizácii služieb - predovšetkým databázových a e-mailových aplikácií – a meria tak výkon úložiska v IOPS.
Výsledky testov pomáhajú zistiť výkon systému v rôznych situáciách a slúži teda ako objektívne meradlo jeho schopností zaisťovať potreby prevádzkovaných služieb. 

 

Desať rokov výskumu a vývoja hardware, protokolov, médií a algoritmov umožnilo spoločnosťi Huawei vyvinúť vysoko odolné a výkonné all-flash úložisko, ktoré na na trhu dlhodobo nastavuje latku výkonu a inováciám. Tieto špičkové produkty pomáhajú zákazníkom pri digitálnej transformáciá a pri riešení problémov spojených s rýchlym obchodným rastom a centralizáciou služieb.  

 

Pôvodný článok v anglickom jazyku nájdete TU. 3D prehliadka . 

 

Pre  viac informácií k all-flash storage Huawei OceanStor Dorado 18000V6 kontaktujte prosím kolegov z divízie Huawei : 

ALEXANDER LEHOCKÝ  (Account Manager) 

alehocky@dns.sk+421 905 551 813

MARIÁN BENKOVIČ (Account Manager)

mbenkovic@dns.sk+421 911 780 687 

 

foto : Huawei

Ďalšie novinky