Lenovo ThinkSystem SR675 V3

Domov >> Aktuality >> Lenovo ThinkSystem SR675 V3

Lenovo ThinkSystem SR675 V3 je všestranný 3U rackový server bohatý na GPU, ktorý podporuje osem GPU – DW, taktiež aj nové GPU NVIDIA H100 a A40 Tensor Core alebo NVIDIA HGX H100 4-GPU  s NVLink. Server je založený na nových procesoroch AMD EPYC 9004 Series (predtým s kódovým označením „Genoa“). Novinkou je aj  Lenovo Neptune s hybridnou technológiou chladenia kvapalina-vzduch.

Server poskytuje optimálny výkon pre umelú inteligenciu (AI), vysokovýkonnú výpočtovú techniku (HPC) a grafické pracovné zaťaženie v rôznych odvetviach. Maloobchod, výroba, finančné služby a zdravotníctvo môžu využiť výpočtový výkon GPU v SR675 V3 na získanie lepších prehľadov a podnietenie inovácií pomocou strojového učenia (ML) a hlbokého učenia (DL). Ideálny s pomerom CPU:GPU – 1:2 až 1:4.

 

Vedeli ste?

Tradičné spôsoby chladenia vzduchom dosahujú kritické limity. Zvýšenie výkonu komponentov, najmä na CPU a GPU, malo za následok vyššie náklady na energiu a infraštruktúru, extrémne hlučné systémy a zvýšenú uhlíkovú stopu. Na boj proti týmto výzvam a rýchle odvádzanie tepla využíva SR675 V3 hybridnú technológiu chladenia kvapalina-vzduch Lenovo Neptune (L2A). Teplo z GPU NVIDIA HGX H100 je odvádzané cez unikátny výmenník tepla kvapalina-vzduch s uzavretou slučkou, ktorý poskytuje výhody kvapalinového chladenia, ako je vyššia hustota, nižšia spotreba energie, tichá prevádzka a vyšší výkon bez pridania inštalácie.

 

Zaujímavosť

Nová generácia servera, ktorý je použitý v slovenskom superpočítači DEVANA beží na procesoroch Intel. Tento model už podporuje štvrtú generáciu AMD Genoa.

 

Ďalšie novinky