HUAWEI prichádza so službou pre rýchlu diagnostiku vírusu COVID-19

Domov >> Aktuality >> HUAWEI prichádza so službou pre rýchlu diagnostiku vírusu COVID-19

Počas pandémie koronavírusu predstavuje spoločnosť Huawei spolu s Huazhong University of Science and Technology a Lanwom Technology novú metódu kvantitantívnej medicínskej analýzy na rýchlu diagnostiku tohto vírusu. 

Táto služba zohráva dôležitú úlohu pri zlepšení infraštruktúry, kedy dokáže presne a rýchlo zistiť prítomnosť vírusovej infekcie. To by v budúcnosti mohlo zabrániť v šírení ďalších vírusov alebo predísť iným možným komplikáciám. 

Čínska národná zdravotná komisia zároveň túto diagnostiku pridala k už predpísaným liečebným postupom zverejneným začiatkom februára 2020. 

Huawei Cloud využíva umelú inteligenciu, ako je napríklad počítačové videnie a analýzu lekárskeho obrazu pre automatickú detekciu vírusu. Nová služba tak má posilniť boj proti vírusu a zmierniť tlak a pracovné zaťaženie kladené tv týchto dňoch na lekársky personál. 

Nová služba využíva výkonné výpočtové možnosti prostredníctvom čipovej sady od Huawei Ascend. Tieto procesory zároveň prichádzajú s výsledkami v priebehu pár sekúnd, čo ich robí neporovnateľne rýchlejšími a účinnejšími v porovnaní s tradičnými metódami používaných doktormi. 

Diagnostické riešenie, s ktorým prichádza spoločnosť Huawei tak bude v nasledujúcich týždňoch viac ako užitočné.

person in white and black stethoscope

 

Zdroj: https://www.gizmochina.com/

Ilustračné foto: unsplash.com

Ďalšie novinky