Huawei CloudCampus 2.0 Solution

Domov >> Aktuality >> Huawei CloudCampus 2.0 Solution

Vstúpili sme do digitálneho veku. Aby sme mohli pracovať skutočne naplno, kdekoľvek a kedykoľvek, potrebujeme robustné a spoľahlivé riešenie vrátane bezdrôtového pripojenia. To musí okrem iného ponúknuť nielen dostatočnú rýchlosť a nízku latenciu, ale aj bezproblémové riešenie roamingu pre pohybujúceho sa užívateľa. Práve takúto sieť ponúka Huawei CloudCampus 2.0, ktorý ponúka bezdrôtové pripojenie s až gigabitovou rýchlosťou a zvládne obslúžiť veľké množstvo užívateľov súčasne bez toho, aby sa to odrazilo na kvalite služieb.

 

Nech už prídeme kamkoľvek, prvé, čo veľakrát hľadáme je pripojenie na wi-fi. Nárast počtu užívateľov a súčasne taktiež nárast nárokov na kvalitu a rýchlosť pripojenia, kladie pred súčasné bezdrôtové siete úplne iné požiadavky. Odpovede nielen na súčasné, ale i budúce potreby kampusových sietí je riešenie CloudCampus 2.0 od spoločnosti Huawei. To nájde uplatnenie najmä v univerzitných areáloch, ale aj v budovách veľkých korporácií, či menších metropolitných sieťach. Ide o riešenie postavené na pokročilých bezdrôtových prístupových bodoch AirEngine Wi-Fi (standard 802.11ax) a extrémne robustnej infraštruktúre, vrátane chytrého sieťového manažmentu využívajúceho prvky umelej inteligencie. Vďaka tomu je Huawei CloudCampus 2.0 skutočnou vstupenkou nielen do bezdrôtového sveta. 

 

Pripravené na budúcnosť 

Základom celého riešenia je autonómny sieťový manažment iMaster NCE-Campus. Ten je k dispozícií ako on-premise alebo ako cloudové riešenie. Vďaka prehľadnému užívateľskému rozhraniu a nasadeniu nástrojov umelej inteligencie dokáže napomôcť k tomu, že priemerný čas riešenia technických problémov s pripojením či funkčnosťou infraštruktúry sa skrátil asi o jednu tretinu. V tandeme s nástrojom pre manažment siete funguje iMater NCE-CampusInsight, čo je nástroj pre analýzu siete, ktorý s pomocou umelej inteligencie a strojového učenia dokáže až 85% možných problémov detekovať skôr, ako nastanú a automaticky prispôsobiť konfiguráciu smerom k čo najlepšej užívateľskej skúsenosti. 

Chrbticovú sieť zabezpečujú kampusové prepínače CloudEngine S series, ktoré sú určené pre budovanie inteligentných širokopásmových sietí s 25GE/40GE agregáciou a podporou multi-GE prístupu. Prepínače sú pripravené pre podporu pokročilých technológií ako inteligentný HQoS či integrované bezdrôtové prístupové body. Vďaka tomu sú ideálne pre prepojenie bezdrôtových prístupových bodov štandardu Wi-Fi 6 (802.11ax). V rámci riešenia Huawei CloudCampus 2.0 je nimi rodina prístupových bodov AirEngine Wi-Fi 6, ktorú sú ideálne pre plne bezdrôtové riešenie. Vďaka MIMO anténam 16T16R dokážu zabezpečiť šírku pásma až 10,75 Gb/s a zaistiť tak užívateľom bezdrôtové pripojenie, ktoré svojou kvalitou zodpovedá optickým linkám. 

 

Latencia pod 10 ms 

Robustná infraštruktúra dovoľuje ponúknuť úplne nový zážitok pri využívaní bezdrôtových sietí. Prístupové body sú schopné ponúknuť až gigabitové pripojenie stovkám užívateľom súčasne. Vďaka tomu sa môžu i veľké kampusové či korporátne siete obísť bez káblovej infraštruktúry a celé budovy môžu byť prepojené úplne bezdrótovo. Nové kampusové riešenie od spoločnosti Huawei je tak bránou do úplne bezdrôtovej doby, v ktorej nás čaká virtuálna či rozšírená realita, videokonferencie vo vysokom rozlíšení a mnoho ďalších pokročilých služieb. Prirodzene nechýba ani podpora IoT senzorov a prvkov, ktoré môžu byť v prípade potreby napájané prostredníctvom Ethernet portu (PoE++). Širokopásmové prepojenie spoločne s nízkou latenciou, ktorá sa pohybuje pod 10ms, dáva priestor pre využitie bezdrôtových sietí pre rôzne "smart" technológie vrátane plne autonómnych strojov. Pokročilé technológie umelej inteligencie, strojového učenia a sieťovej analýzy umožňujú zabezpečiť kvalitné pripojenie nielen pre statické body, ale taktiež pre pohybujúcich sa užívateľov alebo stroje. 

Bezdrôtová sieť tak podporuje bezproblémový roaming či hand-over, kedy môže užívateľ prechádzať medzi rôznymi bezdrôtovými prístupovými bodmi a dokonca kombinovať pripojenia prostredníctvom wifi s mobilnými sieťami bez toho, aby došlo k strate pripojenia. Behom videokonferencie sa tak môžete presunúť do inej budovy alebo si nájsť iné miesto bez toho, aby bolo vaše pripojenie prerušené. 

 

Komunikačná bezpečnosť na najvyššej možnej úrovni 

Systém CloudCampus 2.0 nie je len o samotnej komunikačnej infraštruktúre, ale rovnako zabezpečuje komunikačnú bezpečnosť na najvyššej úrovni s tým, že všetky anomálie v rámci komunikácie užívateľov sú nepretržite vyhodnocované systémom umelej inteligencie s prediktívnou funkčnosťou. Dokážu tak reagovať včas a tým užívateľov chrániť pred neustále rastúcimi kybernetickými útokmi. 

 

Vstup do bezdrôtovej budúcnosti 

Huawei CloudCampus 2.0 jednoznačne ukazuje trend k bezdrôtovým sieťam budúcnosti. I súčasná epidemiologická situácia odhaľuje, prečo potrebujeme skutočne robustné riešenie pre prácu na diaľku. Sieťová infraštruktúra bude musieť byť schopná prepojiť  obraz vo vysokom rozlíšení s dokonalým zvukom tisícov užívateľov v jednom momente a zároveň spracovať milióny informácií z IoT zariadeni. A to všetko v reálnom čase. Automatizovaná správa bezdrôtových sietí Huawei CloudCampus 2.0, rovnako ako pokročilá sieťová analýza s využitím strojového učenia a umelej inteligencie dokáže optimalizovať výkon siete tak, aby bolo možné zabezpečiť skvelú užívateľskú skúsenosť pre veľké množstvo súčasných pripojení. 

 

 

 

Ďalšie novinky