HPE pomáha pri riešení klimatickej zmeny prostredia.

Domov >> Aktuality >> HPE pomáha pri riešení klimatickej zmeny prostredia.

 

Hewlett Packard Enterprise v spolupráci s Facebookom a Microsoftom ponúkajú voľný prístup k patentom pre nízko-uhlíkových inovátorov.

 

Inovátori vyvíjajúci nízko-uhlíkové technológie majú v súčasnosti voľný prístup k patentom od troch z najväčších svetových technologických spoločností na základe sľubu o nízko-uhlíkových patentoch, ktoré majú značne pomôcť pri riešení klimatickej zmeny.

V rámci iniciatívy pod vedením HPE budú bez licenčných poplatkov k dispozícii stovky patentov, ktoré by mohli podporiť technológov vyvíjajúcich nízko-uhlíkové riešenia na výrobu, skladovanie a distribúciu nízko-uhlíkovej energie.

Globálna vedecká komunita varuje pred klimatickými katastrofami, ktorým chceme predísť a upozorňuje na nevyhnutné znižovanie emisií.

Cieľom nízko-uhlíkového patentového sľubu, ktorý bol vyhlásený v deň Zeme je urýchliť riešenie klimatickej zmeny pomocou prelomových technológií, ktoré naša Zem potrebuje.

 

„The world needs radical collaboration to meet this critical moment in the climate crisis.“

 

Koaliční partneri so stanovenými plánmi podnikovej udržateľnosti dúfajú, že poskytnutie prístupu verejnosti k bezplatným patentom podnieti vedcov k lepším technologickým riešeniam, ktoré bude svet potrebovať na vytvorenie nízko-uhlíkového hospodárstva a jednoznačne udržateľnej budúcnosti.

 

 

Ďalšie novinky