Datové úložisko Huawei OceanStor opäť láme rekordy výkonu v IOPS

Domov >> Aktuality >> Datové úložisko Huawei OceanStor opäť láme rekordy výkonu v IOPS

S blížiacim sa koncom roka spoločnosť Huawei Enterprise opäť dokázala, že patrí medzi svetovú technologickú  špičku a v oblasti najvýkonnejších systémov určených pre ukladanie dát nemá na trhu konkurenciu. Inteligentné all-flash úložisko novej generácie Huawei OceanStor Dorado 18000 V6 prekonalo svoj vlastný výkon o hodnotu väčšiu než 1mil. IOPS a stanovilo tak novú hranicu svetového rekordu na 21.002.561 (SPC-1 IOPS™) v teste Storage Performance Council (SPC) Benchmark-1™ Version 3.

 

V najnovšom teste vykázalo zariadenie Huawei OceanStor Dorado 18000 V6 výkon 21 002 561 SPC-1 IOPS™, a to aj pri aktivovaných funkciách redukcie dát. Miera využitia kapacity tak dosiahla pozoruhodných 68,35%, teda viac, než u ostatných z 10 najlepších testovanýchh systémov.

 

Úplné výsledky testu SPC Benchmark-1™ sú k dispozícii TU.

Špecifiká Huawei OceanStor Dorado V6 All-Flash Storage nájdete TU.

 

Čo je to SPC a prečo sa teší takému rešpektu medzi hlavnými dodávateľmi dátových úložísk? 

SPC je nezávislý štandardizačný orgán, ktorý definuje štandardy a vydáva porovnávacie testy úložných subsystémov ako presné, overené a spoľahlivé meradlo výkonu. SPC vytvoril prvý štandardizovaný výkonnostný benchmark zameraný na potreby výrobcov úložných riešení. Členstvo v organizácii je otvorené firmám, akademickým inštitúciám i jednotlivcom.

 

V súčasnej dobe sú kľúčovými členmi SPC najvýznamnejší dodávatelia vrátane Huawei, Dell, Hewlett Packard Enterprise (HPE), Hitachi Vantara a IBM, ktorí svedomito sledujú najnovšie rebríčky produktov. Cieľom spoločnosti Huawei je pomáhať podnikom pri digitálnej transformácii. Snaží sa teda o zvyšovanie výkonu a spoľahlivosti svojich úložných zariadení tak, aby uspokojovala neustále rastúce nároky zákazníkov všetkých veľkostí. V tejto súvislosti sa taktiež už od roku 2010 aktívne zúčastňuje certifikácie SPC.  

 

Metodika a výsledky testov SPC-1 sú považované za štandard v obore a mnoho výrobcov ich využíva na preukázanie parametrov svojich produktov. Test meria výkon úložných systémov v IOPSoch pre pracovné záťaže typu OLTP pomocou náhodného čítania a zápisu. Tento typ pracovnej záťaže pracuje s komplikovanými požiadavkami a veľkými objemami dát, aké generujú napríklad účtovné systémy telekomunikačných operátorov, nemocničné informačné systémy, hlavné bankovné systémy či podnikové ERP systémy. 

 

Model SPC-1 je špecificky navrhnutý k testovaniu úložných systémov pri typickom využití. Využíva náhodné čítanie a zápis k neustálemu a súbežnému dopytu a aktualizácii služieb-predovšetkým databázových OLTP a e-mailových aplikácií- a meria tak výkon úložiska v IOPSoch. 

 

Výsledky testov pomáhajú zistiť výkon systémov v rôznych situáciách a slúžia teda ako objektívne merítko jeho schopností zaisťovať potreby prevádzkovaných služieb. 
Desať rokov výzkumu a vývoja hardwaru, protokolov, médií a algoritmov umožnilo spoločnosti Huawei vyvinúť vysoko výkonné a odolné all-flash úložisko, ktoré na trhu dlhodobo nastavuje latku výkonu a inováciám. Tieto špičkové produkty pomáhajú zákazníkom pri digitálnej transformácii a pri riešení problémov spojených s rýchlym obchodným rastom a centralizáciou služieb. 

 

Pôvodný článok si môžete prečítať tu.

Dokumenty: 

Ďalšie novinky