Colorful News from Huawei

Domov >> Aktuality >> Colorful News from Huawei

Colorful News from Huawei – názov seminára odkazuje nielen na nastávajúcu farebnú jeseň, ale aj na ďalšie rozšírenie už teraz bohatého portfólia divízie Huawei Enterprise. V spolupráci s distribútorom pre  Čechy a Slovensko – DNS, a.s. prebehol krátky seminár s prednáškami, ukážkami a reálnym nasadením vybraných riešení.

 

Seminár zahájil zástupca Huawei Enterprise p. Huaan ( Pacino) a zoznámil prítomných so širokým portfóliom Huawei, premietol výsledky a načrtol stratégiu značky do ďalšieho obdobia. Za zmienku stálo otvorenie samostatnej divízie Huawei Cloud, a neustály rast podielu na trhu v jednotlivých segmentoch.

Pre náš región bolo zaujímavý nárast počtu aktívnych partnerov, ktorí aj v zložitejších časoch dosahujú výborné výsledky naprieč odvetviami hospodárstva.

 

Odbornú časť začal Rudolf Hruška a predstavil stratégiu Huawei na poli ukladania dát. Podrobne rozobral históriu, súčasnosť a predstavil aj budúcnosť – novú radu storage OceanStor 1000. Ostal čas aj na krátky vstup do sveta umelej inteligencie - AI, kde hrá spoločnosť Huawei stále dôležitejšiu úlohu. Pomocou svojich pokročilých technológií dokáže výrazne skrátiť čas a znížiť náklady pri náročných výpočtových úlohách a vývoji aplikácií. Táto časť prednášky príjemne prekvapila prítomných zástupcov softvérových spoločností.

 

Pre mnohých prekvapujúcu skutočnosť, že Huawei je silným výrobcom UPS predstavil p. BianXiaoyu ( Brian).  V prednáške sa venoval najmä výhodám Li-Ion riešení napájania, ktoré ma Huawei zvládnutá ako jedna z pár (doslovne) spoločností na svete. Ich sortiment zahŕňa skutočne všetky scenáre nasadenia – od jednoduchého napájania kancelárskej infraštruktúry až po rozsiahle datacentrové a priemyselné riešenia. Veľkou výhodou je široký sortiment a veľká variabilita ponuky, v spojení s tradične prijemne nastavenou cenou.

 

Úplnou novinkou bolo predstavenie Huawei IdeaHub – účastníci skolenia mali možnosť vidieť zariadenia ako jedni z prvých v Európe. Naživo ho predviedla Yangjing ( Caroline). Zariadenie v sebe spája výhody interaktívnej tabule, projektora, a konferenčnej platformy. IdeaHub obsahuje súčasne OS Android i Win10,  veľmi jednoducho sa dá vďaka tomu zapojiť do firemnej infraštruktúry podľa požadovaných štandardov. Existencia dual OS zabezpečí nezávislosť na platforme ktorou sa komunikuje – či už populárny Zoom, alebo v štátnej správe a školstve dostupný MS Teams, či konkurenčné riešenia ako Cisco Webex. Cez zabudovanú kameru a mikrofóny je možne identifikovať hovoriaceho účastníka porady, bez nutnosti inštalovať problematické doplnky ako kamera, mikrofóny, reproduktory, kabeláž či dodatočné prídavne počítače. Kompaktné riešenie nedáva priestor na možné výpadky a skreslenia.

Samozrejmosťou je zdieľanie obsahu na vzdialene projekčné plochy. Prezentovaný obsah je možne okomentovať, zdôrazniť zmeny a úpravy odoslať účastníkom školenia,  archivovať na vstavané úložisko alebo pripojený USB. Prezentujúca Caroline odpovedala aj na zvedavé doplňujúce otázky. Veľmi rýchlo si poradila aj s požiadavkou na demonštráciu vzdialeného prístupu a ukážky telekonferencie zo vzdialenej časti hotela - bola to záležitosť sekúnd. Celé zariadenie je uložené v elegantnom minimalistickom dizajne a môže byť mobilné na podstavci, alebo napevno montované na stene.

 

Na záver vystúpil zástupca distribútora DNS, a.s.  Marian Benkovič, ktorý oboznámil partnerov s motivačným programom Huawei  ktorý odmeňuje aktívnych obchodníkov.

 

Vydarené inšpiratívne stretnutie ukončila neformálna časť s obedom a rozhovormi na terase hotela.

Ďalšie novinky