Cesta plná inovácií- HPE Nimble Storage

Domov >> Aktuality >> Cesta plná inovácií- HPE Nimble Storage
Prvé diskové pole Nimble Storage bolo dodané v roku 2010 s účelom zjednodušiť podnikové úložisko, transformovať operácie prostredníctvom AI a poskytnúť zákazníkom lepšie výsledky. 
Modernizácia v posledných 10 rokoch prebiehala vďaka 4 hlavným inováciám.

 

Inovácia č.1 - zabezpečenie vždy dostupných, vždy rýchlych aplikácii riadených umelou inteligenciou AI

Správa staršieho úložiska dnes zaberá príliš veľa času. Čas, ktorý venujete správe, aktualizáciám či  zdolávaniu nástrah. Pre optimálne fungovanie chcete, aby bola vaša infraštruktúra "self-managing, self-healing a self-optimizing". Podľa IDC sa však až 90% problémov, ktoré ovplyvňujú vaše aplikácie, vyskytujú mimo úložiska. To znamená, že samotná odolnosť či výkonnosť úložiska nestačia na ochranu vášho podnikania. Nespočetné množstvo premenných a potenciálnych problémov naprieč infraštruktúrou vyžaduje zabezpečenie, aby boli aplikácie stále "on", rýchle a navonok bezproblémové.

HPE Nimble Storage je priekopníkom vo využívaní prediktívnej analýzy a globálnej inteligencie s HPE InfoSight. Využitím pokročilého strojového učenia dokáže predikovať a predchádzať viac ako 86% možným problémom skôr, ako si zákazníci uvedomia, že im hrozí problém. Inteligencia HPE InfoSight presahuje rámec úložiska a poskytuje prehľad o virtuálnej štruktúre, ktorý zlepšuje výkon aplikácií a optimalizuje zdroje. 

 

Inovácia č.2 - Predefinovaná podpora "white glove"

Poskytovanie podpory je všeobecne jedným z najdôležitejších krokov pri budovaní lojality k značke a k udržaniu zákazníka. 

Prediktívna podpora automatizácie s HPE InfoSight eliminovala podporu 1. a 2. úrovne a poskytla zákazníkom priamy prístup k špecializovaným technikom na 3. úrovni ("technical support engineers", ďalej ako TSE), ktorí disponujú hlbšími znalosťami v oblasti storageov, serverov, OSS, hypervisorov a aplikácií. TSE má navyše k dispozícii nástroje na rýchle riešenie problémov- niekedy za menej ako 45 minút- s analýzou hlavných príčin. Eliminuje tak riešenie problémov, ktoré môžu neraz trvať dni (či dokonca mesiace), a to nielen na vašom úložisku, ale v rámci celej IT infraštruktúry. 

Výsledkom takejto podpory je 85% úspory času pri riešení problémov s úložiskom, 69% kratší čas do vyriešenia udalostí vyžadujúcich podporu 3. úrovne. 

Túto podporu "bielych rukavíc" získate ako zákazník HPE Nimble Storage navyše ako štandardnú službu. 

 

Inovácia č. 3- Prevádzkovanie storage bez námahy 

Prvý Nimble Storage prišiel s myšlienkou jednoduchého "ukladania" alebo ako spraviť ukladanie "neviditeľným". Počas posledného desaťročia mimoriadne efektívna architektúra CASL zjednodušila nasadenie, poskytovanie a upgrade pre akéhokoľvek IT špecialistu. 

Zákazníci si dokážu systém nainštalovať sami už za pár minút. Žiadne konfigurácie, ktoré by ste museli upravovať. Vopred nastavená automatizácia s virtualizáciou a zásobníkmi kontajerov umožňuje jednotlivé kontajnery otáčať v priebehu sekúnd. Nimble je škálovateľný na mieru, čím viete zvýšiť kapacitu a výkon systému bez prerušenia prevádzky. Vaši IT špecialisti tak nemusia tráviť veľa času pri spravovaní HPE Nimble storage, čo v konečnom dôsledku vedie k úspore prevádzkových nákladov o cca 79%. 

 

Inovácia č. 4 - Možnosti skutočného hybridného cloudu

Každý IT prevádzkovateľ sa pozerá na hybridný cloud ako na výzvu a inováciu. Uvedomujú si ale aj často drvivú výzvu fragmentovaných cloudov, ktoré zvyšujú zložitosť IT. HPE Nimble Storage tento problém rieši vďaka HPE Cloud Volumes, balíkom podnikových cloudových dátových služieb, ktorý umožňuje skutočne hybridný cloud. 

HPE Cloud Volumes poskytuje bezproblémovú mobilitu dát medzi cloudom a lokálnym úložiskom.

Využitie zahŕňa zálohovanie, disaster recovery, testovanie, vývoj, spustenie podnikových aplikácií v cloude a využívanie verejných cloudových služieb pre analytické či iné účely. Služba je jednoduchšia a lacnejšia na používanie ako v prípade riešení iných vendorov, ktorí používajú operačný storageový systém vo verejnom cloude. 

 

Cesta plná inovácií 

Desaťročné skúsenosti spoločnosti HPE s Nimble Storage a zlepšenie IT agility, výkonu a dostupnosti aplikácii oceňujú aj zákazníci. Po prechode na Nimble Storage sa podľa štatistík IDC počíta so 7-mesačnou návratnosťou investícií. Využitím efektivity zamestnancov IT, lepšieho výkonu či spoľahlivosti tak viete očakávať lepšie obchodné výsledky a nižšie náklady. 

 

Celý článok o vývoji a ceste HPE Nimble Storage spolu  s vyhliadkami do budúcnosti nájdete tu :

HPE Nimble Storage: 10 years of disruptive innovation – and so much more to come

 

 

Ďalšie novinky