Budúcnosť medicíny závisí na modernej technológií

Domov >> Aktuality >> Budúcnosť medicíny závisí na modernej technológií

Zavádzanie a využívanie nových technológií mení fungovanie medicíny, od zdravotníckej techniky až po skúsenosti pacientov.

Niekedy sa nám zdá, že sa zdravotná starostlivosť od čias našich rodičov zmenila len málo- stále sa stretávame s dlhými radmi u lekára, neflexibilitou systému a ďalšími prekážkami, ktoré skôr vedú k nezáujmu o riadnu zdravotnú starostlivosť. 

Každopádne, najnovšia generácia zdravotníckych zariadení sľubuje niečo úplne iné. 

Doktori, zdravotnícky personál ale aj samotní pacienti by sa v budúcnosti mali viac zapájať do procesu lekárskej starostlivosti, čo bude viesť k zníženiu nákladov na liečbu či režijných nákladov. To sa očakáva za predpokladu zlepšenia zdravotníckych technológii, ktoré pacientom poskytnú väčšiu kontrolu nad svojou starostlivosťou. Taktiež umožnia zdravotníckemu personálu, ktorý neraz pracuje pod tlakom, aby sa zameral na záchranu života a tradičný "papework" presúva na technológie. Okrem toho budú zdravotníci schopní upravovať lekárske úkony na konkrétne potreby pacientov a poskytovať presnejšie a personalizovanejšie diagnózy smerujúcej k priamej liečbe. 

HPE spracovalo príručku s informáciami o vývoji a blízkom smerovaní medicíny. Nájdete v nej informácie o :

  • technológie, ktoré vylepšia všetky aspekty starostlivosti o pacienta
  • znížené náklady na starostlivosť o pacienta
  • vylepšená ochrana informácií 
  • "inteligentné" zdravotnícke priestory
  • lekárske predpisy zahrňujúce zmeny v stravovaní
  • integrácia osobných zariadení do zariadení zdravotníckej starostlivosti

Stiahnite si príručku HPE - medicine.nxt, ktorá Vám odhalí, na čo sa vieme v budúcnosti, v súvislosti s vývojom medicíny a orientáciou na pacienta, tešiť.

Dokumenty: 
PrílohaVeľkosť
PDF icon a00063521enw.pdf2.86 MB

Ďalšie novinky