Bezpečnosť a ochrana dát s pomocou HPE

Domov >> Aktuality >> Bezpečnosť a ochrana dát s pomocou HPE

HPE neustále pracuje na nových zálohovacích technikách cloudových služieb, ktoré pomáhajú zákazníkom zabezpečiť ich údaje v cloude.

Posledných 18 mesiacov bolo náročných pre všetkých – obdobie rýchlej digitálnej transformácie, ktorú urýchlila globálna pandémia a ktoré kompromitovali aktéri hrozieb. V rovnakom čase, ako nebezpečné vírusy sužovali skutočný svet, zločinci spustili digitálne útoky na organizácie od systémov zdravotnej starostlivosti až po ropovody, využívajú aj ransomware na zneužitie nezabezpečených údajov. V niektorých prípadoch ohrozujú aj kritické časti infraštruktúry.

Napriek vážnym dôsledkom potenciálnej straty údajov, IT organizácie používajú príliš zastarané technológie ochrany dát. Podľa nedávneho zákazníckeho prieskumu spoločnosti IDC v posledných troch rokoch 50% organizácií utrpelo neopraviteľnú stratu údajov. Kybernetické útoky vzrástli v minulom roku medzi februárom 2020 a aprílom 2021 o viac ako 288 %, pričom ransomware je najnáročnejšou oblasťou ochrany údajov. Najnovšia prognóza nákladov na škody spôsobené ransomware odhaduje v roku 2021 20 miliárd dolárov, pričom nový útok každých 11 sekúnd. IT musí modernizovať ochranu dát, aby ochránili svoje aplikácie a údaje, spĺňať stále sa zmenšujúce RTO a RPO a zjednodušiť manažment a operácie.

Zavedenie novej generácie služieb ochrany údajov

V rámci transformácie HPE Storage na cloudové podnikanie v oblasti dátových služieb dnes HPE vstupuje na rýchlo rastúci trh ochrany údajov so službou HPE GreenLake. Tieto nové služby poskytujú zákazníkom flexibilitu pri modernizácii ochrany údajov – od rýchleho obnovenia až po ochranu pred ransomwarom – buď lokálne, alebo ako verejný cloud s prevádzkovou jednoduchosťou.

Hpe GreenLake pre ochranu údajov teraz zahŕňa službu zálohovania a obnovy HPE pre VMware. Je to záloha ako služba určená pre hybridný cloud. Dodávaná prostredníctvom konzoly SaaS, zákazníci tak môžu chrániť svoje virtuálne stroje tromi jednoduchými krokmi za menej ako 5 minút. Bez námahy môžete spravovať svoje zálohy v on-prem a hybridnom cloude. Neexistujú žiadne servery, zariadenia alebo ciele na správu. Zákazníci tak vedia rýchlo reagovať a tým udržať nákladovo efektívne dlhodobé zálohy vo verejnom cloude. A „vychutnať“ si bezpečnosť záloh, nepocítiť nič z akéhokoľvek narušenia a chrániť svoje pracovné zaťaženie VM bez námahy naprieč on-prem rovnako aj hybridné cloudové prostredie.

Tento komplexný súbor cloudových služieb HPE GreenLake pomôže ušetriť náklady, znížiť prestoje a ísť rýchlejšie.

Sme nadšený, že môžeme spolupracovať v rámci HPE s našimi partnermi pri ich digitálnych transformáciách a tešíme sa na rozšírenie portfólia cloudových služieb HPE GreenLake o overené a premyslené riešenia. Viac informácií o HPE Storage nájdete na stránke: https://www.hpe.com/us/en/storage.html 

Ďalšie novinky