HPE Windows server 2022

Domov >> HPE Windows server 2022

Operačný systém Windows Server 2022 je teraz k dispozícii aj ako licencia OEM od spoločnosti HPE.

Novo spustený Windows Server 2022 neprináša žiadne revolučné novinky. Jeho jadro je založené na predchádzajúcej generácii 2019 a metóda udeľovania licencií zostáva úplne rovnaká. Hlavné inovácie roku 2022 sú zamerané predovšetkým na bezpečnosť servera, hlbšiu integráciu s cloudom Azure a väčšiu podporu virtualizácie kontajnerov.

BEZPEČNOSŤ

Systém dostal pokročilé viacúrovňové zabezpečenie, ktoré chráni hardware, firmware a prevádzku operačného systému. Windows 2022 obsahuje nástroje na bezpečné spustenie systému Windows Server a minimalizáciu útokov firmware, nástroje na zabezpečenie jadra operačného systému alebo nástroje na maximalizáciu používania šifrovacieho čipu Trusted Platform Module 2.0 (TPM 2.0).

INTEGRácia S AZURE CLOUD

Windows Server 2022 má užšiu integráciu s cloudovou službou Azure spoločnosti Microsoft a stal sa plnohodnotným hybridným cloudovým operačným systémom postaveným na tejto technológii. S jedným operačným systémom môže používateľ implementovať služby Azure vo svojom dátovom centre aj v cloude spoločnosti Microsoft.

Aplikačná flexibilita

Operačný systém prešiel aj mnohými vylepšeniami v oblasti virtualizácie kontajnerov. Windows 2022 má užšiu integráciu s Kubernetes, vylepšený nástroj na vytváranie kontajnerových súborových obrázkov alebo nástroj na modernizáciu aplikácií .NET.

LICENCovanie

Metóda udeľovania licencií zostáva rovnaká ako vo verzii pre rok 2019. V ponuke sú edície Essentials, Standard a Datacenter. Licencie na prístupové CAL sa tiež nemenia.

 

Obrázok, na ktorom je text, monitor, snímka obrazovky, obrazovka</p>
<p>Automaticky generovaný popis

DOWNGRADE

Používatelia, ktorí si zakúpia Windows Server 2022, majú právo prejsť na zodpovedajúce vydanie predchádzajúcich generácií systému Windows Server. Prechod na staršiu verziu je možné vykonať dvoma spôsobmi:

1) Zákazník si spolu s nákupom fyzického serveru môže objednať FIO downgrade kit ako HPE part number

2) Zákazník využije dedikovanú webovú stránku pre objednanie prislušného downgrade kitu.

Ďalšie novinky